1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
tigry1 [53]
3 years ago
12

9 is what percent of 6

Mathematics
1 answer:
Zigmanuir [339]3 years ago
7 0
9 is what percent of 6 the answer is 150%
You might be interested in
How to use the break apart strategy to find 247+ 358 in words
r-ruslan [8.4K]
247 is equal to 200+40+7.

358 is equal to 300+50+8.

To find the answer, add 200+300=500.
40+50=90
7+8=15

500+90+15=605

The answer is 605.
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please I need help!!!
S_A_V [24]
Hello : 
f(x) = (x − h)2 + k: a <span> vertex of( 2, 3)
h=2 and k=3</span>
6 0
3 years ago
If f(x)=3^x-1 + 4 and g(x)=4x-7 what is (f-g)(x)?
gregori [183]
f(x)=3^{x-1}+4\\\\g(x)=4x-7\\\\(f-g)(x)=3^{x-1}+4-(4x-7)=3^{x-1}+4-4x+7=3^{x-1}-4x+11
6 0
3 years ago
Easy points but please answer with correct answer:)
crimeas [40]

Answer:

C

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Liam volunteers to help plan the event. The first month, he volunteered for x hours. The next month, he volunteered for 2 times
svlad2 [7]

Answer:

nnnnnnnnnnnnoooo clueeeeeeeeee

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How do you write 2/3 as a decimal?
    6·2 answers
  • Consider the relationship below.
    7·1 answer
  • Can anyone help me with problem 5
    14·1 answer
  • What are two equivalent fractions for 1/3
    14·2 answers
  • Which is greater 9/2 or 4.500
    8·2 answers
  • What is the equation of the line perpendicular to 3x+y= -8that passes through -3,1? Write your answer in slope-intercept form. S
    7·1 answer
  • Ray’s weight increased by 11% in the last two years. If he gained 16.5 pounds, what was his weight two years ago?
    6·1 answer
  • PLEASE ANSWER QUICKLY!!
    12·1 answer
  • What numbers multiply to -24 but add up to -2
    14·1 answer
  • A baker’s dozen (13) of cookies is on sale for $4.94. How much does each cookie cost?
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!