Answer:
$13.14
Step-by-step explanation:
60 mi/1 hour = x mi/1.5 hours
x = 90 mi to drive to work
25 mi/1 gallon = 90 mi/y gallons
y = 3.6 gallons to get to work
$3.65/1 gallon = $z/3.6 gallons
z = $13.14
The answer seems to be 108
I wish I knew but same profile pic pog
Answer:
Step-by-step explanation:
<em>Cylinder volume formula: V= πr²h</em>
<u>Given</u>
<u>Volume of soup pod</u>
- V = 3.14*6²*15 = 1695.6 in³