1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Marina86 [1]
4 years ago
9

Which side lengths could be used to form a triangle? willing to throw in brainliest if correct\

Mathematics
1 answer:
weqwewe [10]4 years ago
5 0
1m 2m 2m
(I guess the answer has to be longer so I'm making it longer).
 
You might be interested in
If 2 1/4 pounds of bananas cost $1.89 what is the cost per pound
Nikitich [7]
84 cents a pound divide 2 1/4 by 1.89 equals 0.84
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
The table shows the ratio of people who ate a certain type of lunch to the total number of people who ate lunch. A total of 840
Elza [17]

The sum of the individual lunch ate by people is equal to the total number of people who ate lunch.

<h3>What is an equation?</h3>

An equationi is an expression that shows the relationship between two or more variables and number.

Given that the total number of people who ate lunch is 840, hence:

The sum of the individual lunch ate by people is equal to the total number of people who ate lunch.

Find out more on equation at: brainly.com/question/2972832

#SPJ1

6 0
2 years ago
Simplify 5/13 ( 75 - 49)​
Hatshy [7]

Answer:

The answer is 10.

Step-by-step explanation:

I'm certain this is correct. :D

4 0
3 years ago
How many feet are in 2 miles 300 feet?
Marina CMI [18]

Answer:

200 <em>isn't</em><em> </em><em>it</em><em>.</em><em>.</em><em>.</em><em>.</em><em>.</em><em>.</em><em>.</em><em>?</em><em>?</em><em>?</em><em>?</em>

4 0
4 years ago
Bill has enough money to buy no more than 1/2 pound of cheese. how much cheese could he buy?
quester [9]
Let
 x: amount of pounds of cheese that Bill can buy.
 We can write the following inequation for this problem
 x <= 1/2
 Therefore, Bill could buy up to 1/2 pound of cheese.
 answer
 1/2 pound of cheese (maximum)
7 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the area rounded to the nearest square centimeter
    8·2 answers
  • Stephanie just opened a checking account and is learning how to record checks in a check register. She writes the following chec
    7·2 answers
  • How do I find the total perimeter?
    15·1 answer
  • Graph the linear function whose equation is<br> y - 2 = - * (x + 1) by following these steps:
    12·2 answers
  • Diep buys a loaf of bread 65 centimeters long. For lunch every afternoon, he cuts 15 centimeters of bread for his sandwich. Diep
    7·2 answers
  • Help please :) lol thank u
    5·2 answers
  • Find the pattern and use it to list the next two terms in the sequence.<br> 0, 2, 0, -2, 0, 2,
    14·2 answers
  • What is $920.86 rounded to the nearest 100 dollars?
    5·1 answer
  • (50 POINTS + BRAINLIEST) The expression to find the perimeter of a rectangle is 2(length + width). What is the perimeter, in uni
    10·1 answer
  • Plssssss helpp :'Dd<br> If JL = 5x + 1 and MK = 8x - 32, find JL and NK.<br><br> JL =<br><br> NK =
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!