1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
timama [110]
2 years ago
6

What is 9 divided by 4

Mathematics
2 answers:
Harman [31]2 years ago
6 0
2.25
Hope that helps you out
Natali5045456 [20]2 years ago
6 0
the answer is 1 because 4 goes into 9 once. 


You might be interested in
Harry has 0.5 of a bottle of water in his gym bag. The bottle holds 0.9 liter of water. How many liters of water does Harry have
Dmitry [639]
The bottle has 0.5 liters of water
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
The quotient of 40 and the product of a number and 33
Ymorist [56]
40 divided by 33n. hope it helps!
6 0
3 years ago
Write twenty-four minus the product of three and two as a numerical expression
JulijaS [17]

Step-by-step explanation:

kajakpplallalallalallala

6 0
2 years ago
HURRY PLEASE I NEED THIS SOON
otez555 [7]

Answer:

option 4 and 6

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
CORRECT ANSWERS ONLY
guapka [62]

Answer: Mika has not described a proportional relationship. Although it is a linear function, it does not pass through the origin.

Step-by-step explanation: if you place those points on a graph, they do create a linear function; the line just doesn't pass through the origin.

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Can someone help with this question? $32,000;7%decrease
    9·1 answer
  • George drove 168 miles in 4 hours. If this rate continues, how many miles can he drive in 7 hours?
    8·2 answers
  • A bag contains 3 green, 4 blue, 2 red, 1 black, 6 yellow and 4 brown marbles. Suppose you randomly select a marble, replace it i
    7·1 answer
  • For what values of x is x2-36=5x true?
    5·2 answers
  • PLEASE ANSWERRRR
    12·1 answer
  • Place in order: least to greatest <br> -9 , .9, .09, -90 , 9.9 , .99
    6·2 answers
  • Complete the table.tell whether the relationship is proportional relationship.write an equation for it
    8·1 answer
  • If a can of pineapple costs $3.00 for 40 ounces, what is the cost per ounce?
    12·2 answers
  • Pls give an actuel answer to this question. Thx :). WIll give brainest.
    8·2 answers
  • Please help me help please help
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!