1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ivan
3 years ago
12

Estimate the product 57×29

Mathematics
1 answer:
love history [14]3 years ago
8 0
  58
x29
___
1,503 =
1,500
You might be interested in
The vanishing point of the picture is represented by point B.<br> A. The measure of B.
Sav [38]
Point B is has a square so it’s a 90° angle.
7 0
1 year ago
Read 2 more answers
Solve for x 2^x+6=2^5
solong [7]

Answer:

Stesksp-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Will spent $15 for 12 pounds of granola. What is his unit rate in dollars per pound?
Snowcat [4.5K]

Answer:

1.25

Step-by-step explanation:

to find the unit rate you have to find out how much one pound will be so you divide 15 by 12 and you get 1.25

3 0
3 years ago
What is equivalent to 1/2r=5/2​
Andru [333]

r = 5

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Can somebody plz answer these 3 questions correct!!! Help<br> (WILL MARK BRAINLIEST
LiRa [457]

<em>it increases 3° each hour</em>

3*2= 6

6° after 2 hours

3*3= 9

9° after 3 hours

3*6= 18

18° after 6 hours

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Figure ABCD has vertices A(−4, 1), B(2, 1), C(2, −5), and D(−4, −3). What is the area of figure ABCD?
    14·1 answer
  • What is the difference of the polynomials?
    8·2 answers
  • Sissy wants to enlarge a picture of a princess so that she can put it on the wall in her daughter’s room. What will be the area
    15·2 answers
  • Help me with my last question plz
    7·1 answer
  • 4. If a warehouse holds 300 boxes, and a truck holds 25 boxes. How many truckloads will it take to fill up one warehouse?
    5·2 answers
  • Please solve this problem.<br> 2x + 34 = 56
    13·2 answers
  • Lana sells lampshades for $8 each and paper lanterns for $5 each at a one-day craft fair. She sells k lampshades and (k+5) paper
    14·1 answer
  • Find the value of k such that the polynomial x2
    5·1 answer
  • Solve for x.
    15·2 answers
  • FREE PLS HELP
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!