1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Anettt [7]
3 years ago
10

Each box costs $525 how much money would you have to spend for a week?

Mathematics
2 answers:
stellarik [79]3 years ago
7 0
The answer is 3675.
lukranit [14]3 years ago
5 0

1 day=525.00 × 7 days =3675

You might be interested in
Someone please help me
posledela

Answer: first would be 6 the next would be 12 then the next would be 18 and so on just add 6 for each one and for ten pizzas it would be 6*10 and that equals 60 im sure you get it

5 0
2 years ago
If gas costs $3.15 per gallon, how many whole gallons of gas could you buy with $27.00?
Volgvan

Answer: 8 whole gallons.

Step-by-step explanation: If you have only $27.00 and you need to buy gas, but each gallon is $3.15, then you just need to divide your total amount ($27.00) by your cost per gallon ($3.15), and you will get about 8.6 gallons, however this question asks for how many WHOLE gallons you can get, so all you need to do is round down to fit your budget, leaving money for only 8 whole gallons.

WORK: ($27.00) / ($3.15) = 8.6 gallons

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
.<br> Put f(x) = x2 + 3 in y2.
saveliy_v [14]

Answer:

(X2+3)2

Step-by-step explanation:

First, you have to substitute in what f(x) equals for y since f(x) stands for y.

By doing this, the equation turns into (x2+3)2, because x2+3 is y, and 2 because the original equation way y2.

After you substitute, the answer is (x2+3)2.

5 0
2 years ago
if you are 15 years old now, which equation could be used to solve for your age, y, 12 years from now ?
Vaselesa [24]

Answer:

Hi there!

If you are 15 right now, you would use the expression: 15+12=y

3 0
3 years ago
Becky buys 3 books and the total cost is $24.18. What is the constant of proportionality that relates the cost in dollars, y, to
disa [49]

Answer: 1x = $8.06y

Step-by-step explanation:

thats honestly all i know..

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Stretch, an adult giraffe, weighed 160 pounds when he was born. Now, he weighs 25 times as much! How many tons does Stretch weig
    5·2 answers
  • Find the unit rates: 8 ounces for $0.89? 32 ounces for $2.39?
    7·1 answer
  • PLEASE HELP!!!!!!!!!
    15·1 answer
  • Consider the sequence 3, 9, 15, 21, ...
    8·1 answer
  • There are 15 books on a shelf. 9 of these books are new. The rest of them are used. what is the ratio of all books​
    8·1 answer
  • Giving brainliest!!!!!!!!!!
    5·2 answers
  • What transformation of Figure 1 results in Figure 2.? Select from the drop-down menu to correctly complete the statement. A Choo
    15·2 answers
  • A line passes through the points (2, -2) and (-6.2), The point (a, -4) is also on the line. What is the value of a?
    7·1 answer
  • Which Expression is equivalent to 4(6 + x + 3x)
    8·1 answer
  • Find the value of x.
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!