I'm gonna send you a picture because it'll explain the answer better
Answer:
Step-by-step explanation:
and also you are diviing the numbers then subtracting 9
Answer:
$0.75 per lemon
Step-by-step explanation:
Express the ratio on the left as a decimal:
$3/(4 lemons) = $?/lemon
0.75 $/lemon = ? $/lemon
0.75 = ?
The unit rate is $0.75 per lemon.
Answer:

Step-by-step explanation:
Move the -4 over to the other side.

Divide both sides by 3.
