Answer:
x=-6 y=4
Step-by-step explanation:
-6+4=2
-6-4=10
1. What is the unit rate for each size of peanut butter?Regular: $16 per ounceFamily size: $40 per ounce
2. Which size is the better buy?The family size is the better buy.
The answer is A because the sales are going up 1000 every day
Answer: B
Step-by-step explanation:
trust me the answer is B if the answer is not reported me