Answer:
53
Step-by-step explanation:
86 = 2x - 20
<u>+20 +20</u>
<u>106 </u>= <u>2x</u>
2 2
53 = x
If you divide the cost by the ounces, that will be the unit rate.
3.60 divided by 12 is 0.3 or 30 cents. 5 divided by 20 is 0.25 or 25 cents. 6.40 divided by 32 is 0.20 or 20 cents
I think it is 1.6
sorry if i am wrong