1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Dennis_Churaev [7]
3 years ago
11

ENTER MIA'S TOTAL PROFTALOSS FOR THE MONTH IN THE BOX BELOW, THEN CLICK SUBMIT

Mathematics
1 answer:
OLga [1]3 years ago
6 0

$650

Step-by-step explanation:

Revenue(9,950)- Fixed(9,000)- expenses(300) = 650

You might be interested in
If Nathan scoops 8.5 cups of ice cream in 2 minutes, how many scoops of ice cream can he do in 8 minutes?
lozanna [386]

Answer:

34

Step-by-step explanation:

in one minute he scoops 4.25 cups which you get by dividing 8.5 and 2 and then you multiply that by 8 and you get 34 cups

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
if 3 half-gallon containers of ice cream on sale for $6.69,what is the price for 2 half-gallon containers?​
kvv77 [185]
<h3>Answer:  $4.46</h3>

===================================================

Work Shown:

3 containers = 6.69 dollars

3/3 containers = 6.69/3 dollars .... divide both sides by 3

1 container = 2.23 dollars

2*(1 container) = 2*(2.23 dollars) ... multiply both sides by 2

2 containers = 4.46 dollars

A shortcut is to start with "3 containers = 6.69 dollars" and multiply both sides by 2/3

Each mention of "container" refers to a half-gallon container.

6 0
3 years ago
Which expression is equivalent to: (x +9)(x+3)
labwork [276]

Answer:

c

Step-by-step explanation:

x*x=x^2

x*9=9x

x*3=3x

9x+3x=12x

9x3=27

x^2+12x+27

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
9/6 as an equivalent fraction
svet-max [94.6K]
3/2 We look for a number that goes into both 9 and 6 without leaving a remainder, and that number is 3
3 0
3 years ago
FIRST TO ANSWER GETS BRAINLIEST
34kurt
Answer

$7.80

Explanation

He bought 4 for $5.20. Divide 5.20 by 4 to get the price for one pack. Then multiply $1.30 by 6 to find the price of 6 packages.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • If 2a/b=1/2,what is the value of b/a?
    11·2 answers
  • Sasha made a small pizza with four pieces of ham in five pieces of pineapple she is making a large pizza with 12 pieces of ham u
    15·1 answer
  • The bus fare in a city is $1.75. People who use the bus had the option of purchasing a monthly coupon book for $21 . With the co
    12·1 answer
  • Raul deposited $3000 into a bank account that earned simple interest each year. After 3.5 years, he had earned $262.50 in intere
    7·2 answers
  • Please help me do this problem. 20 points to the first one that helps me with these 2. I am very desperate.
    7·1 answer
  • Choose the correct product of (8x − 4)(8x + 4).
    10·2 answers
  • A factory produces 6 motercycles in 9 hours
    8·1 answer
  • Andre rode his bike at a constant speed. He rode 8 miles in 1 hour. Which of these equations represents the total distance of mi
    5·2 answers
  • 7. In a quiz bee, Marlon scored 132 points during the first round. This score was thrice as much as his score during the second
    13·1 answer
  • Describe the symmetry if these functions
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!