1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
FromTheMoon [43]
2 years ago
12

FIRST TO ANSWER GETS BRAINLIEST

Mathematics
2 answers:
34kurt2 years ago
7 0
Answer

$7.80

Explanation

He bought 4 for $5.20. Divide 5.20 by 4 to get the price for one pack. Then multiply $1.30 by 6 to find the price of 6 packages.
Naddika [18.5K]2 years ago
6 0

Answer:

$7.80

Step-by-step explanation:

5.20/4 = $1.30 per package

1.3 x 6 =$7.80

You might be interested in
choose the equation below that represents the line passing through the point (−2, −3) with a slope of −6. y 3 = −6(x 2) y 2 = 6(
pishuonlain [190]
Line passing through point (-2, -3) with a slope of -6 is (y - (-3)) = -6(x - (-2)) => y + 3 = -6(x + 2)
7 0
2 years ago
The cubic crystal company has a new crystal cube they want to sell. The packaging manager insists that the cubes be arranged to
Nat2105 [25]

Answer:

Following are the responses to the given question:

Step-by-step explanation:

height  \ \ \ \ \ \ \ Width    \ \ \ \ \ \ \ Length\\\\

   1 \ \ \ \ \ \ \  \ \ \ \ \ \ \ 1 \ \ \ \ \ \ \  \ \ \ \ \ \ \  12\\\\ 1   \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \  2 \ \ \ \ \ \ \  \ \ \ \ \ \ \  6\\\\ 1  \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \  3  \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ 4\\\\2  \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \  2   \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \  3\\\\

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Ms. Armstrong is a carpenter. She keeps her tools in a cube-shaped box in her truck. Ms. Armstrong's toolbox is 15 inches long o
Debora [2.8K]
to find the volume you would multiply length width and height
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the value of 742 + 16/42
Shtirlitz [24]

Answer:

742,380952381 <em>OR</em> 31180/42

Step-by-step explanation:

16/42=0,380952381

742+0,380952381=742,380952381

<em>or</em>

(742*42)/42 + 16/42 = (31164+16) /42 = 31180/42

6 0
2 years ago
What is the product of 7/8 x 4/7
DIA [1.3K]

Answer:

1/2

Step-by-step explanation:

7x4= 28

8x7= 56

simplify: 28/56=1/2

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • to make the perfect pizza, there should be 4 pieces of pepperoni per 3 slices of mushrooms. if you put 24 pieces of pepperoni on
    13·2 answers
  • What is <br> f(5) if f(x) =-3x-2
    7·1 answer
  • 142 cases. If the daily growth rate is 6.4%, how many days will it take for the number of cases to double
    11·1 answer
  • 248 mph to centimeters per second
    13·2 answers
  • What is the discriminant of the quadratic equation 3 – 4x = –6x2?<br><br> –68<br> –56<br> 76<br> 88
    10·2 answers
  • (c + b + a) + (-2a - 3b + c)
    10·2 answers
  • Determine all natural numbers x,y and z such that x
    14·1 answer
  • Find the slope of the line that contains the points named. G(3, -2), H(7, -2)
    8·2 answers
  • Factor the following quadratic expression x^2 + 9x + 20
    9·1 answer
  • What is the domain of the following function: y=x^-5 + (x-1)
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!