1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Talja [164]
3 years ago
6

445 x 22 written out

class="latex-formula">
Mathematics
1 answer:
Grace [21]3 years ago
8 0
Four hundred and five times twenty two.
You might be interested in
LOTS of points due today!!!!! 8-10
Karolina [17]

Answer:

they are 10 ppl in the crew

$12800×15/100=$1920

$10×100/80=$12.50

8 0
3 years ago
The mass of substances left in a sample
professor190 [17]

This question tests one's knowledge of states of matter. Kim would have to classify the water as gaseous matter in this case.

<h3>Why should Kim classify the water as gaseous?</h3>

Remember, she boiled all the liquid away. Hence in their evaporated state, the water now assumes a gaseous form.

Matter can exist in various states. They are:

  • Solids;
  • Liquids;
  • Gaseous;
  • Plasma; and
  • Bose-Einstein condensate. (which is Man-made).

Learn more about states of matter at:
brainly.com/question/16982523

6 0
2 years ago
What is the absolute value of -7.8
borishaifa [10]

Answer:

| -7.8. | = 7.8

Step-by-step explanation:

The symbol for absolute value is two straight lines surrounding the number or expression for which you wish to indicate absolute value.

3 0
3 years ago
Bill wants to rent a car.Rental Company A charges $35 per day plus $0.10 per mile driven.Rental Company B charges $25 per day pl
zlopas [31]

Answer:

m = 200 miles

Step-by-step explanation:

Rental Co. A:  A(m) = $35 + ($0.10/mile)(m), where m is the number of miles driven

Rental Co. B:  B(m) = $25 + ($0.15/mile)(m)

Set these two dollar amounts equal to each other and solve for m:

$25 + ($0.15/mile)m = $35 + ($0.10/mile)(m).  Combine like terms, obtaining:

($0.05/mile)m = $10; then m = ($10) / ($0.05/mile), or 200 miles.

The price charged by the two companies would be the same when the car has been driven 200 miles.

7 0
3 years ago
Write as a money amount and as a decimal in terms of dollars <br><br><br> 33/100
Mekhanik [1.2K]

Answer:

$0.33 or 33¢

Step-by-step explanation:

33/100 = 0.33 = $0.33

5 0
3 years ago
Other questions:
  • How do u divide 144 and 4.5
    12·1 answer
  • Factor and solve the equation x^3-x^2-30x=0
    13·1 answer
  • Hannah and Anthony are sibling who have ages that are consecutive odd integers. The sum of their ages is 92. Which equations cou
    5·2 answers
  • What is the value of a
    10·1 answer
  • Find the 35th term in the arithmetic sequence nce; 10,-14,-18,-22,..
    7·1 answer
  • Which of the following types of statements can justify the steps of a proof?
    13·2 answers
  • Find the unit rate.<br> $11.40 for 6 gallons
    9·1 answer
  • <img src="https://tex.z-dn.net/?f=7x-3%28x-6%29%3D30" id="TexFormula1" title="7x-3(x-6)=30" alt="7x-3(x-6)=30" align="absmiddle"
    7·1 answer
  • Can anyone help me please?
    11·1 answer
  • Point s and point t are located at -6, 13 and 8, 13 on the coordinate plane what is the distance between the two points
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!