1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
maks197457 [2]
3 years ago
11

List the following questions in order least to greatest. What is a nanosecond? what is a millisecond? what is a zeptosecond?

Mathematics
1 answer:
Arisa [49]3 years ago
5 0
I might be wrong but I think zeptosecond comes first then s nanosecond and then a millisecond.
You might be interested in
Find AB if A(0,3) and B(2,7)<br><br> AB= ?
Snezhnost [94]
To get you answer multiply .3 and 2.7
7 0
3 years ago
PLEASE HELP!!! Solve for y.
padilas [110]
The answer is u=20/3
3 0
3 years ago
Determine whether a triangle with the given side lengths is a right triangle. Side lengths: 10, 11, 15 5, 12, 13 12, 15, 20 16,
tresset_1 [31]

Answer:

Step-by-step explanation: Use the Pythagorean Theorem to check this.

Remember that the squares of the lengths of the two smaller sides should be equal to the square of the bigger side.

10,11,15 = NO

5,12,13 = YES

12,15,20 = NO

16,30,34= YES

Hope this helps.

3 0
3 years ago
X^2 + 3x - 4<br><br> please answer quickly! i will mark whoever answers first as brainliest &lt;3
vlabodo [156]

Answer:

(x-1) (x+4)

Step-by-step explanation:

Factor x^2+3x-4 using the AC method

4 0
2 years ago
Carina spent a total of $5.27 buying a pineapple for $3.40 and several pounds of tomatoes that were on sale for $0.85 per pound.
gulaghasi [49]
Okay so I'm going to set up a equation:

5.27= 3.40+ 0.85x, we have our total our price of one pineapple and our variable

next I isolate the variable:

5.27-3.40=0.85x

next:

1.87=0.85x

x= 2.2

she bought 2.2 pounds of tomatoes
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Alliya spent $6.70 on 12 pencils at the store. Her cost included $0.46 sales tax. How much did each pencil cost before the sales
    5·2 answers
  • the tickets for a dance recital cost $5.00 for adults and $2.00 for children. if the total number of tickets sold was 295 and th
    14·1 answer
  • What is 9/4 pounds equal to as a mixed number
    8·1 answer
  • Please show how to compute these values. Thank you.
    12·1 answer
  • The back of Alisha's property is a creek. Alisha would like to enclose a rectangular area, using the creek as one side and fenci
    12·1 answer
  • Find the coefficient of the 'x' term when multiply: (x-7)(x+3)
    10·1 answer
  • How many cubes will be in a tower that is 3 cubes tall?
    8·1 answer
  • In which quadrant is the point (19, -4)?
    7·1 answer
  • Plz help i have 3 mins it for 25 points
    5·2 answers
  • Five tickets to a play cost $38. What does each ticket cost if they all cost the same?
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!