Answer:
ok ok it is y+6=-1(x-2)
Step-by-step explanation:
brainliest?
Answer:
6 gallons
Step-by-step explanation:
1) $30/10 gallons= $3 per gallon
So...
2) $18/3=<u>6 gallons</u>
<u />
The answer is 42, 12(12.5) - 3(6) ^2 / which is 36 so it’s 12(12.5) - 36 so simplistically it’s 150-36 and that’s 42
Answer:
Step-by-step explanation:
Mikey worked 8 hours on Wednesday, 6 hours on Thursday and 7 hours on Friday.
Total Work = 8+6+7 = 21 hours.
Gross Pay = 187.95 dollars.
Hourly Rate = (Gross pay)/(Total work) = (187.95)/21 = 8.95 dollars per hour.
Hence, option A is correct i.e. 8.95 dollars per hour.