1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lemur [1.5K]
3 years ago
15

What is the distance between A(6,2)and B(1,-4)

Mathematics
1 answer:
Alika [10]3 years ago
4 0
No se si es una de mis mejores personas y yo que es una buena persona que no es una persona area of the numbered
You might be interested in
When using "mean" does it mean average of something if not please explain, I'm a bit confused.
lesya [120]
Mean the the total of all values, divided by the number of values
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Can you make more arrays with 8 tiles then 9
Charra [1.4K]
No because u have to have 9 or 9 or 8 and 8
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
If x = 0 and y < 0, where is the point (x, y) located?
Ulleksa [173]
It’s 0 hope this helps(:
4 0
3 years ago
Jellybeans cost $0.80 per pound. Howard buys 4.5 pounds of jellybeans for himself and 1 pound for his friend. What is the total
Nadya [2.5K]
$0.80 = 1 pound
5.5 pounds in total
5.5x$0.80= $4.40

brainliest answer ?
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
GIVING BRAINLIEST FOR WHO ANSWERS FIRST!
Fantom [35]

Answer:

its simple its C

Step-by-step explanation:

forget humanity and return to monke

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Find k so that the distance from (–1, 1) to (2, k) is 5 units.
    13·1 answer
  • If 4x - 2 is 4 less than 10, what is 8x?
    13·1 answer
  • Help me with this problem?
    15·1 answer
  • Benson played for 10 minutes after reaching home. He watched television for another 20 minutes before eating his lunch. His lunc
    8·1 answer
  • There were 4 students at the football game. They had 6 sodas to share
    11·2 answers
  • What number is 50% of 6/5
    15·2 answers
  • 10. Sonia paid $ 19.55 for 3.4 pounds of salmon. What is the price per pound of the salmon?​
    8·1 answer
  • Simplify the equation.
    13·2 answers
  • WILL GIVE BRAINLIEST
    6·1 answer
  • Please find α/beta. EXPLAIN all the steps and use a trigonometric function.(give the value, explain and show all steps with a se
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!