Answer:
10.2 gallons
Step-by-step explanation:
Answer:
$3.06
Step-by-step explanation:
1 kg = $27.54
27.54/9 kilogram
Divide the price by the quantity:
Bananas = 5.40 / 6 = 0.90 each
Oranges = 2.56/8 = 0.32 each
Apples = 4.68 / 12 = 0.39 each
Mangos = 3.16 / 4 = 0.79 each
Oranges have the lowest price each so are the best buy.
Answer:
brhnrnr e euebe ehe we je euebe ejeje