1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Kay [80]
3 years ago
8

Help first person gets brainliest

Mathematics
1 answer:
crimeas [40]3 years ago
4 0

Answer: The correct order is D.

You might be interested in
7.<br> 2. What is the product of 50 and 100?<br> 2<br> 50<br> O 150<br> O 5,000<br> .
Helga [31]

Answer:

it's 5000

Step-by-step explanation:

50*100=5000

hope it helps:p

6 0
3 years ago
HELP PLEASE DUE SOON (i got the question wrong 2 tries)
Gekata [30.6K]

Step-by-step explanation:

Mean number of tickets sold by boys =

Total Number of tickets sold / Number of boys

=

\frac{(1 \times 4) + (2 \times 3)  + (4 \times 1) + (12 \times 1) + (13 \times 1) + (15 \times 3) + (14  \times 2}{4 + 3 + 1 + 1 + 1 + 3 + 2}  \\  =  \frac{4 + 6 + 4 + 12 + 13 + 45 + 32}{15}  \\  =  \frac{116}{15}  \\  = 7.73(nearest \: hundredth)

4 0
2 years ago
the formula F = 1.8C + 32 gives the temperature in degrees Fahrenheit (F) for a given temperature in degrees Celsius (C). There
IRISSAK [1]
The answer is -40 but I don't remember how to calculate that, sorry.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Need help please!!!!
jekas [21]

I can't see the question...maybe I would be better at helping if I knew what to assist with.

;)

3 0
3 years ago
The instructions say: Find the unit rate that describes each situation. buying a package of 20 rolls of paper towels for $38.15.
madam [21]

Answer:

$.52

Step-by-step explanation:

1) The unit rate is the price for each individual object

2) If we have 20 rolls then we must decide the price of the 20 rolls by 20

3) 20/38.15 = $.52

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Is perpendicular to OS. is a_____line.
    14·1 answer
  • I need help with the first one
    10·1 answer
  • What best describes index fossils
    6·1 answer
  • Negative five divided by 5/7
    8·2 answers
  • A tree casts an 8-foot shadow on the ground. The length from the tip of the shadow to the top of the tree is 17 feet. What is th
    8·1 answer
  • The town recreation committee raised money to increase the circumference of the jogger’s park, which was initially 1000 feet. It
    13·1 answer
  • Evaluate q^2-5q+4, when q equals -2
    15·1 answer
  • If a 11 inch wheel cost $21.35 what is the cost per square inch
    8·1 answer
  • What is the solution to the system shown below?
    7·1 answer
  • PLEASE HELP ASAP NUMBER 8 AND 9 SHOW WORK AND I WILL GIVE BRAINLIEST
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!