1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
natka813 [3]
3 years ago
14

I need help ASAP !!!!!!!!!

Mathematics
1 answer:
antiseptic1488 [7]3 years ago
4 0

the anser would be great to have a male or female plastic surgery and then you can get a chance to win the game is to be like that in mind that I have to be high as a kite to get the best way for me to do with my friends and family

You might be interested in
Find the value of X.
-Dominant- [34]
To find the value of x we first need to find the missing angle in the triangle.

To do that we are gonna add the angles we already have.

64 + 45 = 109

Angles in a triangle measures 180 so to get the missing angle we are gonna subtract 109 from 180

180 - 109 = 71 deg

The missing angle in the triangle is 71 deg


Angles on a straight line adds up to 10 so to find x we are gonna subtract 71 from 180

180 - 71 = 109 degrees

Therefore x is 109 degrees.
6 0
2 years ago
#8: Linda is saving for retirement. She invest $12,000 in a retirement fund
mestny [16]

Answer:

12000(1+.04)^x

Step-by-step explanation:

12000(1+.04)^x

4 0
2 years ago
How can the statement below be rewritten as a conditional statement in if-then form?
Irina-Kira [14]

Answer:

<h2>If two angles measures 180 degrees, then they form a linear pair.</h2>

Step-by-step explanation:

The conditional statement should be this way, because after the word ''if'', should be placed the condition, and after the word ''then'', should be the consequence.

5 0
3 years ago
How do I solve this
nexus9112 [7]

the formula is

measure \:  of arc/360× \: \pi {r}^{2}

7 0
3 years ago
If 5.3 pounds of nails cost $16.96 what is the price of one pound of nails?
Rom4ik [11]
$16.96÷5.3=3.2(naila)-price
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Kaylee is painting a design on the floor of a recreation room using equilateral triangles. She begins by painting the outline of
    10·1 answer
  • -4 2/5 divided by (-5)
    13·1 answer
  • To convert 0.7 hours into minutes, which ratio could you multiply by? Remember that 1 hour = 60 minutes.
    14·1 answer
  • A circle is centered at (3,8) and is tangent to the x-axis. write its equation in standard form.
    15·1 answer
  • Simplify 18 over 3 over 4
    13·1 answer
  • Work out the percentage change to 2 decimal places when a price of £60 is increased to £89.99
    11·1 answer
  • Can someone please help me​
    10·2 answers
  • Can someone please help me with this and explain it for me .. can you just put the answers on the photo? It will make it easier
    14·1 answer
  • Julie used 1-centimeter cubes to make the figure below.
    8·1 answer
  • Need help asap pls pls pls
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!