Answer:
2/16
Step-by-step explanation:
1/8 * 2/2 = 2/16
Answer:
B (4,2)
Step-by-step explanation:
This coordinate pair would make the relation not a function because there would be two X values that are the same.
5.28 / 12 = 0.44 per oz
7.96 / 18 = 0.4422 rounds to 0.44 per oz
technically, by rounding to the nearest cent, they are the same cost.
Answer:
6, 12, 24, 48, 96, 192
Step-by-step explanation:
The first term a1 = 6 and the common ratio is 2.
So it is 6, 6*2, 6*2^2 ....
Answer:
You are correct! It is the answer you have selected in the picture!
Step-by-step explanation:
Hope this helps :)
4x4=16
-4x-4=16 too