Buns cost .75 so 7 buns. If you need an equation 2x + 1.25= 15.25
Answer:
we might be starting it again soon
Step-by-step explanation:
Im in 7th and I might need help!!
Answer:
3
Step-by-step explanation:
9/3
Well, if you run 5 miles in 25 minute you run a mile every 5 minutes. So, there is 190 minutes in 3 hours. So we would need to divide 190 by 5 which is 38. So, the person could run 38 miles in 3 hours.