1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lostsunrise [7]
4 years ago
7

Can somebody help me please with percent increases

Mathematics
1 answer:
Leviafan [203]4 years ago
6 0
I can what do you need

You might be interested in
Find the equation for the circle with center (-2,4) and passing through (-1,- 4).
LuckyWell [14K]

Answer:

(x+2)^2 + (y-4)^2 = 65

Step-by-step explanation:

r^2 = (4-(-4))^2 + (-1-(-2))^2 = 65

center = (-2, 4) so you add 2 to x and subtract 4 from y

8 0
2 years ago
If a dozen eggs cost $1.35, what is the unit cost?
Ulleksa [173]
Total eggs=12
dozen eggs cost =1.35 dollars
one egg =12/1.35
=0.11 dollars
4 0
3 years ago
Please help me :( I’m struggling
QveST [7]

Answer:

im assuming its b because the quality for the pic is bad and i cant really see it

Step-by-step explanation:

5 0
4 years ago
Read 2 more answers
A country's population in 1991 was 103 million, in 1999 it was 108 million. estimate the total population in 2013
daser333 [38]

Answer:

117

Step-by-step explanation:

The total population is 117 million

7 0
2 years ago
What is this y=x^2+16x+71​
Nady [450]
Domain x = no solution
Minimum (-8,7)
Vertical intercept (0,71)
5 0
3 years ago
Other questions:
  • Edward's school is 13/2 miles away from his home . He goes by car to school and back. The car consumed 4 gallons of gas taking h
    8·1 answer
  • Jim, Bob, Mike and Carlos are taking a road trip. At the first gas stop Jim pays $17 for gas. At the second gas stop Bob pays $1
    6·1 answer
  • Use the number line to solve 235 +123
    8·1 answer
  • If f(x)=-12x−3, find x for f(x)=89.
    12·2 answers
  • Rick is a member of a gym. He pays a monthly fee and per-visit fee. He is trying to create an equation to represent cost per mon
    14·1 answer
  • X+2y=3 <br> 3x-2y=5<br> What is the solution to system of equations?
    11·2 answers
  • Proportions to Solve Problems - Item 3335
    15·1 answer
  • Select all fractions that are greater that 1/2
    8·1 answer
  • john owns a truck. he rents out the truck with himself as a driver for $75 per hour. last month john earned $6375 how many of ho
    15·1 answer
  • Please help me :)
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!