1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
adoni [48]
2 years ago
6

I am brain dead right now? plz help

Mathematics
2 answers:
frutty [35]2 years ago
7 0

Answer:

Step-by-step explanation:

B

natima [27]2 years ago
3 0

Answer:

d

Step-by-step explanation:

3 times (x) is 3x

3 times (2y) is 6y

and 3 times (5) is 15 and the end result would be 3x+6y+15

You might be interested in
Find the quotient. 48j5k2 ÷ (-3j3k)
Sindrei [870]

Answer:

-16j²k

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
What is A, B, and C?
marta [7]

Answer:

A = 46

B = 134

C = 78

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Can someone show me the answer + how they got there? (x+4)(x-1)
Naily [24]

Answer:

x^2+3x-4

Step-by-step explanation:

x * x - x + 4x - 4

x^2 - x + 4x - 4

x^2 + 3x - 4

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the autput the following machine when the intut is 4
ch4aika [34]

Input is 4.

Process machine:

Input > - 7 > ÷ 3 > Output

Solve:

(Input) 4 - 7 = <u>-3</u>

          <u>-3</u> ÷ 3 = <u>-1 </u>(Output)

Input = 4

Output = -1

3 0
2 years ago
Help me please cuz some people are senting link when I ask them to not
vladimir2022 [97]

Answer:

the change is 8.4 degrees

Step-by-step explanation:

1.2x7=8.4

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which of the following is the best answer to 4/5 minus 2/3
    14·2 answers
  • 5/9 4.9 meters tall ratio
    6·1 answer
  • It cost $1.25 for half a pound of birdseed . What is the unit rate and what does it represent
    13·1 answer
  • Complete the proofs using the most appropriate method. may require CPCTC.
    13·1 answer
  • 18 is 9% of what number?
    9·2 answers
  • The original price of a mountain bike was reduced by $125. If p = the mountain bike's original price in dollars, which algebraic
    15·2 answers
  • If 40 hamburgers feed 30 people how many hamburgers will be needed to feed 90
    13·2 answers
  • I have a few questions!
    5·2 answers
  • Rachel pays $131.44 for a desk, including tax. the tax is 31 cents less than 1/16 of the desk's price. what is the price of the
    13·1 answer
  • Hank had 234 acres of land. He decided to split up the land into 9 equal sections, so he could live on one and sell the others.
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!