1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
umka2103 [35]
3 years ago
9

Which ha a faster average rate 200 meters in 25.98 seconds or 100 meters in 12.58 seconds

Mathematics
1 answer:
Solnce55 [7]3 years ago
3 0
100 meters in 12.58 seconds.
You might be interested in
List all the factors of the composite number 146
Temka [501]
1 and 146
2 and 73
and that's about it
6 0
3 years ago
A student spends 40 minutes a day studying how many days per year does the student study?
melomori [17]
All you would have to do is do 40x365 then divide that by 24 hours and that’s you answer!
3 0
3 years ago
What is (3x-4)^2 in expanded form
34kurt
(3x-4)(3x-4) is the answer because when something is squared, it's just multiplying itself by itself, this also applies to expressions.
7 0
3 years ago
What is the value of number 7 in 43,782
Makovka662 [10]
Ur 7 is in the hundreds place.....so the value would be 700
7 0
3 years ago
This table gives a few (2,y) pairs of a line in the coordinate plane.
Ostrovityanka [42]

Answer:1

Step-by-step explanation:the y is a place holder instead of the digit 1 because there is only one y. Whitch is the same reason why the 2 isn’t 2x because the 2 is a place holder for how many x there are. The problem is showing you how much value each place holders have. (x,y)

3 0
2 years ago
Other questions:
  • Please help. URGENT. THANK YOU
    14·1 answer
  • What is the value of the discriminant for the quadratic equation -3=-x 2+2x
    6·1 answer
  • I need the answer please help !
    8·1 answer
  • Jonathan wants to save up enough money so that he can buy a new sports equipment set that includes football,baseball,soccer ball
    15·1 answer
  • Kona has 400 shares of Stock A and 500 shares of Stock B . She gains three dollars per share from Stock A and loses two dollars
    14·1 answer
  • Eggs are packaged by the dozen. If a dozen eggs cost<br> $1.56, what is the unit price per egg?
    13·2 answers
  • What is 1.8-9.0 = help me plz
    9·2 answers
  • Er cuts a board 3 feet long off the end of a board that is 6 feet long. How long is the remaining plece ol
    11·1 answer
  • QUICK HELP ITS DUE IN 10 EEEEEEEEEEE
    8·1 answer
  • Help I will be marking brainliest!!!
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!