1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sedbober [7]
3 years ago
6

Plan 1 . A flat rate of $7 per month plus $2.50 per video viewed Plan 2. $4 per video viewed What type of functions model this s

ituation? Explain how you know?
Mathematics
1 answer:
Anastaziya [24]3 years ago
8 0

Answer:they are both linear because Their slopes are constant.

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Suppose an investment of $2,300 doubles in value every decade. The function F(X)= 2300 * 2^X gives the value of the investment a
kotykmax [81]

You hit the right target!

\[\Huge\color{}\checkmark\]

It is 9200

Just to be sure, substitute with x = 2 in the equation.

8 0
3 years ago
0.8 rounded to nearest hundred
Tju [1.3M]

Answer:

1

Step-by-step explanation:

extending answer to be able to send

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
can someone help me?, I had the notes in my notebook but the notebook got full, so I threw it away not thinking I was gonna need
Natalija [7]

Step-by-step explanation:

hope this helps you

..................

5 0
3 years ago
Can someone please help me with #12?
Genrish500 [490]

4x+12=90

4x=90-12

4x=8

x=8/4

x=2

5 0
2 years ago
7. Use the data in each table to write a linear function using function notation​
AURORKA [14]

Answer:

Answer

Step-by-step explanation:

7. f(x)=0.2x

8. f(x)=3x+5

9. f(x)=-2x-2

8 0
2 years ago
Other questions:
  • If you have two drums and 4 flutes write ratio as a fraction in simplest form
    7·2 answers
  • Tom purchased a bag with 12 apples in it. On Monday the ate 2 2/3 apples, on Tuesday he ate 3 1/4 apples, and on Friday he threw
    8·1 answer
  • What is the radian measure of a 150° angle?
    10·1 answer
  • 7 pounds of steak cost $10.08. What is the price per ounce
    8·1 answer
  • LAST Q PLZZ HELP FASTTT
    12·1 answer
  • Brainliest 40 POINT YOU HAVE TO MULTIPLY Austin is purchasing a car. The car he would like to purchase comes in 5 different colo
    6·2 answers
  • Katherine is shopping for cupcakes and donuts. She can purchase at most 30 items in total. She also wants the number of cupcakes
    12·2 answers
  • The price of gasoline rose from $3.50 to $3.71 in one week. By what percent did the gas price rise?
    6·1 answer
  • PLEASE HELP ASAP
    14·1 answer
  • Multiply.<br><br> 2.5(-4) <br><br><br><br><br><br> eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!