1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lelu [443]
3 years ago
15

A car traveling 120 KM/HR How far away the car travel in 7.2 hours

Mathematics
1 answer:
geniusboy [140]3 years ago
7 0

Answer:

864

Step-by-step explanation:

120 x 7.2 ..................

You might be interested in
Maria walked 12 miles in three hours if she walks two hours a day how many miles does she walked per week
nekit [7.7K]
He will do about 168
8 0
2 years ago
Find the number of permutations in the word “embarrass”.
raketka [301]
4 I think i'm sorry if I get it wrong.  Hope I helped ≥ω≤
7 0
3 years ago
10
Alona [7]
The answer is 14.3%


because if u times it by 7 u get 100 because there is 1/7 percent chance it it will be sunday then any other day of the week
5 0
2 years ago
Liz wants to buy a shirt for $24. How much will Liz’s shirt cost in Orange County (tax is 6.5%)?
seropon [69]

Answer:1.041 × 25 = 26.025 which rounds to $26.03 Hope this helped!

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Avani is building a rectangular play area. The length of the play area is 7.5 meters. The width of the play area is 5.3 meters.
const2013 [10]
39.8 is the answer blah blah
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Beth wants to paint the four walls of her rectangular bedroom. Her room is 10 feet wide, 13 feet long, and 8 feet high. She will
    10·1 answer
  • The midpoint between Cascade and Axton on a map is located at (3, -6). Cascade is located at the point (1, 2).
    7·1 answer
  • Point-Slope Form of a Line
    10·1 answer
  • 4,7,2,x,2,9,6: the median is 5​
    12·1 answer
  • Please solve for x will make brianlist
    12·2 answers
  • The rectangle below has an area of 70 square meters. Find the dimensions of the rectangle. (x - 11) (x - 8)
    9·1 answer
  • Please helpppppppppppp
    12·1 answer
  • DeMarkus says that a store overcharged him on the price of the video game he bought. He thought that the price
    6·1 answer
  • Which is a better deal per ounce? 24 ounces for $2. 99 or 36 ounces for $4. 99?
    15·1 answer
  • So 488 is divided into 4 equal groups of
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!