Answer:
what?
Step-by-step explanation:
Answer:
A. Train A
Step-by-step explanation:
Hope this helps!!
Answer: 180 tickets for $40
Step-by-step explanation:
To answer this question, we need to find a pattern;
15 / 3 = 5
60 / 15 = 4
-> If you divide, we find a pattern of the quotient with 5... 4... so we can assume the next is 3
Using this pattern;
60 * 3 = 180 tickets for $40
Hello! To find the unit rate in miles per gallon, all you have to do is divide the amount of miles by the amount of gallons. 2½ is 2.5 in decimal form. 50/2.5 is 20. There. The unit rate is 20 miles per gallon.
The cars travel at a 21MPH difference, so if we divide 460 by 21, we get 21.9
Answer: 21.9 hours