2.5x1.30=3.25
4x4.50=18
2x3.75=7.5
3.25+18+7.5=$28.75 total price
2.5+4+2=8.5lb. total weight
28.75/8.5= 3.38 dollars per pound.
Its d 729 because on 1 layer theres are 81 cubes and there are 9 layers so 81 times 9 equals 729
Hope this helps
isosceles trapezoid
....................................
Answer:
£540
Step-by-step explanation:
I worked it out let me know if you want me to upload a picture of my workings
Answer:
a) 50 degrees
b) 21 degrees
c) 64 degrees
d) 70 degrees
e) 105 degrees
Step-by-step explanation: