1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
Marat540
[252]
2 years ago
11
Mrs. Smith bought breakfast tacos for her family and they cost $9.48 for a dozen tacos how much was the cost of each taco
Mathematics
Answer
Comment
Send
1
answer:
Murrr4er
[49]
2 years ago
4
0
$0.79
Just divide 9.48 by 12.
Send
You might be interested in
Help this is due by midnight
bulgar [2K]
It’s D hope this helps
3
0
2 years ago
Read 2 more answers
Please help i’ll give brainliest
densk [106]
Answer:
C
Step-by-step explanation:
4
0
2 years ago
A bag of candies contains 5 candies that are orange. The probability of reaching into the bag, taking 1 candy from the bag witho
Phantasy [73]
Answer:
13
Step-by-step explanation:
18-5=13
5
0
2 years ago
Erin is comparing two rental car companies for an upcoming trip. The function
liberstina [14]
Answer:
my bad
Step-by-step explanation:
8
0
2 years ago
in 2005-2006 the average attendance at a premiership football match was 34000 to the nearest 1000 what was the smallest possible
Vesnalui [34]
33500 as that is the lowest that rounds up
4
0
3 years ago
Other questions:
Students are running a relay race. The race is 1/3 mile total. How far will each students run?
10
·
1 answer
Arianna has a tent for her dollhouse. What is the surface area of the tent? 159 mm2 192 mm2 123 mm2 168 mm2
6
·
2 answers
Which statements are true?
8
·
2 answers
Box of 12 golf balls costs $45. what is the unit rate
5
·
1 answer
Find the circumference of a cirlce whose radius is 12 in.
14
·
1 answer
You invest $2,800 in an account that pays an interest rate of 6.5% compounded continuously calculate the balance of your account
5
·
1 answer
Verify the identity.<br><br> <img src="https://tex.z-dn.net/?f=cot%20%28x-%5Cfrac%7B%5Cpi%20%7D%7B2%7D%29%3D-tan" id="TexFormula
8
·
1 answer
Find the slope from the table
10
·
1 answer
The equation of a line in the point-slope form is show below. 4 – 9 = (x – 2) What is the slope of this line?
9
·
1 answer
1.Find the slope of the line through (-6, 11) and (15, 20).
12
·
2 answers
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!