4pi/2pi = x/360
use a proportion
2 radians equals 360 degrees
x = 720 degrees
<h3>
Answer</h3>
They are being multiplied by 2 each time.
Answer id provided in the image attached.
Answer:
Each can costs $0.86
Step-by-step explanation:
We find the unit price by dividing the cost by the number of cans.
11.18/13 = 0.86
I hope this helped and please mark me as brainliest!