Answer: (32-4) divided by 4 = g
Step-by-step explanation:
Answer:
4 ways (WW-BB-WB-BW)
Step-by-step explanation:
Answer:
The total cost will be $40 plus $1.50 per square foot of carpet or $40+$1.50x
Answer:
15
Step-by-step explanation:
5/15=3/v
5v=15×3
5v=75
5v/5=75/5
v=15
Answer:
if it is wednesday, it is a weekday.
Step-by-step explanation:
not all tables have 4 legs, not all printed words are in books, and not all months have 30 days.