1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vovikov84 [41]
3 years ago
13

Help me please thank you

Mathematics
1 answer:
anastassius [24]3 years ago
7 0

Line R would be the line of reflection for the above picture.

The reason why it is is that the two arrows are both equal distance away from each of the arrows. The line of reflection always has each picture equal distance away from each other.

You might be interested in
Tom and Jerry both earn the same monthly salary.
Nata [24]

Answer: Jerry saves more

Step-by-step explanation: first make up the number they make each month to make it easy ill go with 5. so tom saves 35% of 5 dollars each month

35% of 5 is 1.75. So tom saves 1.75 dollars

If Jerry spends 3/5 of his money then he saves 2/5 of his money

2/5 of 5 is 2

Jerry saves 2 dollars each month and Tom saves 1.75 so Jerry saves more

hope this helps mark me brainliest if you can

8 0
3 years ago
Find the Unit Rate: Twenty emails in 5 minutes.
sergey [27]

Answer:

4 emails per minute

Step-by-step explanation:

20/5=4

7 0
2 years ago
Maria will spin the arrow on the spinner three times. What is the probability that the arrow will stop on A, then B, then C?
balu736 [363]

Hey!

Answer: Do 1/4 x 1/4 x 1/4 and it gives u 1/64

The correct answer is B

Hope this helps!

~LENA~

6 0
3 years ago
Fill blank boxes with the right answer.
emmasim [6.3K]

Answer:

1. $3.60

2. $8.40

3. $42

Step-by-step explanation:

Hope this helps.

3 0
2 years ago
​ ∠3 ​ and​ ​ ∠4 ​ ​are complementary angles.
alex41 [277]

Answer:

measure of angle 3= 41

Step-by-step explanation:

complementary= 90 degrees

angle 3+ angle 4= 90 degrees

90-49=41

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Antonio purchased adult and child tickets for the fair. Tickets cost $29.35 for each adult and $17.45 for each child. Let x repr
    13·2 answers
  • Plz help fast i need hlp
    6·2 answers
  • Are points A,E, and I coplanar?
    14·1 answer
  • A customer pumps $35.40 total in gas and pays with a $50 bill. what is the amount of change the customer should receive?
    10·1 answer
  • HELP<br> What is the unit rate?<br><br> y=5x
    9·2 answers
  • Dawit was earning $100 per week in January. He got a raise of 10% in March, but then a 10% reduction after changing jobs in Augu
    12·2 answers
  • We intend to estimate the average driving time of a group of commuters. From a previous study, we believe that the average time
    13·1 answer
  • Help ASAP! 40 points plus brainly !
    5·1 answer
  • Question 5 of 23
    10·1 answer
  • Nylah buys a pack of 20 markers for $6.00. How much does a pack of 30<br> markers cost? *
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!