Answer:
x= 24
Step-by-step explanation:
open the bracket
4×3x =12x + 4 × 2 =8
12×+ 8-6×6
12×+ 12
x= 24
Answer:
i believe it is C 7,24,25
Step-by-step explanation:
good luck
60% if there are only 10 white and black balls
1. 21 peanuts per minute
2. 9 texts per minute
3. 28 pages per hour OR half a page per minute
4. The first option is the cheapest. You can find what one ounce costs for each barrel by dividing the cost by the total ounces.