1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Marianna [84]
2 years ago
11

Jaime wants to know how fast she can type, so she times herself as she types a paper. The paper has 429 words in it, and Jaime t

ypes it in 13 minutes. What is her typing rate, in words per minute?
Mathematics
1 answer:
vitfil [10]2 years ago
3 0
Her typing rate is 33words per minute
You might be interested in
WILL GIVE BRAINLIEST
Inessa [10]

Answer:

The answer is A.

Step-by-step explanation:

A sample space is the list of all possible outcomes. Only answer A displays all of them. In B, 2 wins/loss combinations are not possible if you play three games. The same goes for C and 4 win/loss combinations. While D has some possible outcomes, it does not list them all.

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
A cyclist rides his bike at a speed of 21miles per hour. What is this speed in miles per minute? How many miles will the cyclist
AveGali [126]

Answer:

.35 miles per minute

3.5 miles in 10 minutes

Step-by-step explanation:

21 ÷ 60= .35

.35 × 10 = 3.5

7 0
3 years ago
under which of the following operations are the polynomials 8a 14 and 3b - 9 not closed? a. subtraction b. multiplication c. add
Alex787 [66]
<span>I think it's a. subtraction.</span>
8 0
2 years ago
Write the slope-intercept form of the equation of the line perpendicular to the
Anni [7]

Answer:

12x=4y........................................

6 0
2 years ago
Sharnae raised $52 less than lee during a school fundraiser. Lee raised $384. How much did sharnae raised?
neonofarm [45]

Answer:

$352

Step-by-step explanation:

So subtract the amount Lee made from the $52 and you get your answer. i hope i help u

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Help me please
    14·1 answer
  • I don't understand this.​
    11·2 answers
  • 28/210 in simplest form
    12·1 answer
  • Express 16 as a product of its prime factors.
    13·2 answers
  • 3 bags of dog treats for $7.38. What is the cost per bag of dog treats
    10·2 answers
  • Gimme the radius circumference and area<br> plsss i beg
    5·1 answer
  • Find the slope of the line.
    8·1 answer
  • HI CAN YOU ALL FOLLOW ME TY!! ​
    12·1 answer
  • 4 questions last ones thxxx
    6·1 answer
  • Please explain this to me step by step. Thanks!
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!