Yes they do becuase
$15 divided by 2 equals $7.50
Then you do 5 times $7.50 and your anwser is $37.50
They total unit cost for each is $7.50
A whole number that would support Cindys claim would be 2 because if u do the ,math it would be 8/24 which would be .333 repeating which is simplify to 1/3 and i do not know a number that would not work
Answer to the problem is s=0.6
Answer:
Step-by-step explanation:
4y-4=10x+65, this can be expressed in many ways...
4y-10x-4-65=0
4y-10x-69=0 or
4y=10x+69
y=(10x+69)/4