Answer:
| -7.8. | = 7.8
Step-by-step explanation:
The symbol for absolute value is two straight lines surrounding the number or expression for which you wish to indicate absolute value.
the answer to 35 divided by 7,140=490196078
NO NO NO NO NO NONOOOOLOOOOOKIOI
127.40/26 = $4.90 per pound
18 * 4.9 = $88.20
It would cost $88.20
Answer:
6√3
Step-by-step explanation:
6^2+x^2=12^2
36+x^2=144
-36 -36
x^2=108
x=6√3