Answer:
<h2><u>Toothpaste</u></h2>
Smiles = $0.215 per ounce
Tartar Free = $0.2075 per ounce
Bright = $0.19875 per ounce
I will buy Bright because it is the cheapest.
<h2><u>Sunscreen Lotion</u></h2>
Bronze Smart = $0.23625 per ounce
Ray Block = $0.25 per ounce
Healthy Glow = $0.3725 per ounce
I will buy Bronze Smart because it is the cheapest sunscreen here.
<h2><u>Deodorant</u></h2>
Fresh = $0.29875 per ounce
Clean Scent = $0.259 per ounce
Spring = $0.24833333333 per ounce
I will buy Spring because it costs less than the other deodorants.
Step-by-step explanation:
divide the cost by the ounces and you will get the cost per ounce
Have a nice day! :-)
Answer:
x=8
z = 115
Step-by-step explanation:
65 and 13x - 39 are vertical angles so they are equal
65 = 13x - 39
Add 39 to each side
65+39 = 13x - 39+39
104 = 13x
Divide each side by 13
104/13 = 13x/13
8 =x
65 and z are supplementary angles because they form a straight line. This means they add to 180
65+z = 180
Subtract 65 from each side
65+z-65 = 180-65
z = 115
Row D because if you plug in 10 for x you get 17 not 15z
Answer:
dependent
Step-by-step explanation:
there is no replacement