1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
storchak [24]
2 years ago
12

Zow has 6 markers.he has 4 fewer than payton.how many markers does payton have?​

Mathematics
2 answers:
Helen [10]2 years ago
5 0

Answer:

he has 2 markers

Step-by-step explanation:

Alona [7]2 years ago
3 0

Answer:

payten has 10 markers

Step-by-step explanation:if zow has 6 markers and he has 4 less then payten, then just add 6+4

You might be interested in
378 shipments/week =_____ shipments/day
Fittoniya [83]

Answer:

54

Step-by-step explanation:

378 ÷ 7 = 54

hope it helped

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Eli is following this recipe to bake bread rolls.He uses 900 g of flour.How much of the other ingredients does he use?Recipe: Ma
jarptica [38.1K]
18g salt
13.5g yeast
67.5mL oil
540mL water

i did it all in my head but it should be correct

hope i could help!
3 0
3 years ago
the length of a rectangle is 6 cm more than three times the width of the perimeter of the rectangle is 36 cm, what are the dimen
Free_Kalibri [48]
2cm squared is the answer
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Show how to make one addend the next tens number. complete the new addition sentence 15+37=
bekas [8.4K]
The answer to the addition problem 15 + 37 = 52
7 0
2 years ago
A high street store advertises 35% reduction on all clothing items. A dress costs £85 before the reduction. How much does it cos
Temka [501]

Answer:

£55.25

Step-by-step explanation:

Cost after reduction

=Cost before sale - Reduction in cost

= 85 - 35% of 85

= 85 - 0.35*85

= 85 - 29.75

= £55.25

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • I need to know how to do this
    11·1 answer
  • Tom used 5/8 yard of ribbon to tie weights on the tail of his kite. He cut the length of ribbon into equal pieces that were 1/12
    10·1 answer
  • Molly is choosing between to silent to carry in his backpack the 309 page paperbag weights 1/2 pound the 341 page hardcover weig
    12·2 answers
  • What is the volume of a sphere with a radius of 4 cm? Use 3.14 for pi. Round to the nearest hundredth.
    5·2 answers
  • C(1)=6<br><br>c(n)=c(n−1)−16<br><br>​ <br>find the 3rd term in the sequence
    10·1 answer
  • Ian and his friends are renting a cabin that charges an initial fee plus a rate per night. The relationship between the cost and
    5·1 answer
  • 1) "teacher" wants to build a rectangular dog bowl stand. The top of it will have a perimeter 55 1/2 inches. The length is twice
    6·1 answer
  • Which ordered pair is a solution to the equation y=3x-10​
    9·1 answer
  • A package of 4 pairs of insulated socks costs "​$31.16." What is the unit price of the pairs of socks​?
    12·1 answer
  • How many cubes are needed to fill the prism made by the net?
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!