Answer:
(3/10)*15= 9/2= 4.5 hours practicing warm up routines
23 + x/8
substitute 8 in x
23 + 8/8
23 + 1 = 24
Well 1 pound should cost $3 so do the math lol
3 doubled equals 6, so every second multiple of three is also a multiple of six.
Examples:
3 times 4 is 12, and 6 times 2 is 12
3 times 6 is 18, and 6 times 3 is 18
3 times 8 is 24, and 6 times 4 is 24