1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
blondinia [14]
3 years ago
9

Write 805 076 using powers of 10

Mathematics
1 answer:
Artemon [7]3 years ago
7 0
805076= 8.05076 x 10^5
You might be interested in
What does x equal ???​
Rina8888 [55]
88 degrees is the correct answer
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
at a farm the ratio of cows to horses was 10:3 if there were 20 cows at the farm how many horses were there?
Katen [24]
Cows=10 units
horses=3 units
if 20 cows then
10 units=20 then
1 unit=2
so horses=3 units
1 unit=2
2 times 3=6
6 horses
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Sales tax in one state is 9%. What is the amount of tax on a $30.95 purchase?
Mars2501 [29]

Answer:

27850

Step-by-step explanation:

9/100 = x/30.95

9 x 30.95 = 278.5

278.5 x 100

3 0
3 years ago
What is the area of the triangle? On a coordinate plane, a triangle has a base of 8 units and a height of 6 units. 24 square uni
LekaFEV [45]

Answer:

24

Step-by-step explanation:

8*6=48/2=24

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
I need to find the mean of this it's really hard for me
timama [110]
Mean is just another word for average. To find the average of something you must add up all values and divide by the number of values in the set.

4 0
3 years ago
Other questions:
  • 1kg is equal to what help me please
    12·1 answer
  • Does anyone know this answer?​
    15·1 answer
  • If f(x)-79*), what is f(3)?
    5·1 answer
  • HELP MEEEEE PLEASEEEEE SOMEONE!!
    9·1 answer
  • How does multiplying each dimension of the isosceles trapezoid by a scale factor of 3 affect its perimeter?
    6·1 answer
  • A man purchased a magazine at the airport for $ 2.79 .
    13·1 answer
  • A triangle has angle measures of 104 and 22 what is the measure of the third angle?
    11·1 answer
  • A 16 ounce bag of cereal cost $2.88 what is the cost per ounce
    10·1 answer
  • You are the head of a building department . Your department is making final inspections of two types of new commercial buildings
    8·1 answer
  • (3x+2)+(2x^2+3x-1)<br><br> Please answer ty:)
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!