1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
OLga
[1]
3 years ago
9
Raul drinks 2/8 liter of jucie for breakfast. He drinks the same amount for lunch then he drinks the amount for dinner each day.
Mathematics
Answer
Comment
Send
1
answer:
Maru
[420]
3 years ago
8
0
He will drink 6/8 but in simplist form he will drink 3/4 liters
Send
You might be interested in
Seven less than three-fifths times a number is less than or equal to eighteen. Which inequality BEST represents this situation?
denis-greek [22]
5
0
3 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP!!! EMERGENCY How many y-values are there for each x-value in the function represented by the graph?
alexandr402 [8]
Answer:
it's 1!!
Step-by-step explanation:
8
0
2 years ago
Find coordinates for (-3, -6) when translated 5 units up
Leni [432]
The coordinates would be (-3,-1)
5
0
3 years ago
Read 2 more answers
ASAP NOWWW finf the mean of the following data set:95,87,84,83 FASTTR PLZ
stiv31 [10]
(95+87+84+83)/4
=87.25
6
0
3 years ago
I need domain and range
Alex_Xolod [135]
Answer:
-3 and infinity
Step-by-step explanation:
7
0
2 years ago
Other questions:
Which is the equivalent of 12.42 written in DMS form?
7
·
2 answers
Alex buys 2 1/2 pounds of grapes. He buys 1 1/4 times as many pounds of apples as grapes. How many pounds of apples does he buy?
8
·
2 answers
Help me on number problem 4 please
10
·
1 answer
A school band consists of 45 boys and 50 girls of the total number of boys 18 play the drums What percent of the boys play the d
9
·
1 answer
work out the circumference of this circle take (pie) to be 3.142 and give ur answer in 1 decimal place radius=9m
9
·
1 answer
Brian pays £160 per week in rent.
10
·
2 answers
Would the point (3,1) be a solution to the inequality: y>-2x+5?
14
·
1 answer
Seth bought a 15 ounce jar of peanut butter for $3.15. what is the unit price?
12
·
2 answers
Please help I’ll mark you as brainliest if correct
11
·
1 answer
PLZ PLZ HELP ME ILL MARK BRAINLIEST AND GET A FOLLOW BUT PLZ HELP ME
13
·
2 answers
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!