1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
OLga [1]
3 years ago
9

Raul drinks 2/8 liter of jucie for breakfast. He drinks the same amount for lunch then he drinks the amount for dinner each day.

Mathematics
1 answer:
Maru [420]3 years ago
8 0
He will drink 6/8 but in simplist form he will drink 3/4 liters
You might be interested in
Seven less than three-fifths times a number is less than or equal to eighteen. Which inequality BEST represents this situation?
denis-greek [22]
( \frac{3}{5} )*x - 7\leq 18
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP!!! EMERGENCY How many y-values are there for each x-value in the function represented by the graph?
alexandr402 [8]

Answer:

it's 1!!

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Find coordinates for (-3, -6) when translated 5 units up
Leni [432]
The coordinates would be (-3,-1)

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
ASAP NOWWW finf the mean of the following data set:95,87,84,83 FASTTR PLZ
stiv31 [10]
(95+87+84+83)/4
=87.25
6 0
3 years ago
I need domain and range
Alex_Xolod [135]

Answer:

-3 and infinity

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Other questions:
  • Which is the equivalent of 12.42 written in DMS form?
    7·2 answers
  • Alex buys 2 1/2 pounds of grapes. He buys 1 1/4 times as many pounds of apples as grapes. How many pounds of apples does he buy?
    8·2 answers
  • Help me on number problem 4 please
    10·1 answer
  • A school band consists of 45 boys and 50 girls of the total number of boys 18 play the drums What percent of the boys play the d
    9·1 answer
  • work out the circumference of this circle take (pie) to be 3.142 and give ur answer in 1 decimal place radius=9m
    9·1 answer
  • Brian pays £160 per week in rent.
    10·2 answers
  • Would the point (3,1) be a solution to the inequality: y>-2x+5?
    14·1 answer
  • Seth bought a 15 ounce jar of peanut butter for $3.15. what is the unit price?​
    12·2 answers
  • Please help I’ll mark you as brainliest if correct
    11·1 answer
  • PLZ PLZ HELP ME ILL MARK BRAINLIEST AND GET A FOLLOW BUT PLZ HELP ME ​
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!