Answer:
a and b
Step-by-step explanation:
............. ...... ..
Answer:
0,
The range of f(x) is [0,∞),
Step-by-step explanation:
Answer:
Add and subtract the remaining numbers in the math problem.
Answer:
$5
Step-by-step explanation:
To find the unit price, we have to divide the price, $25, by the number of units, 5.
= 5
So, the unit price is $5 per pound.
Good luck ^^