1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Reil [10]
3 years ago
5

write a pair of numbers such that the value of the 7 in the first number is 1,000 times the value of the 7 in the second number,

and the value of the 3 in the first number is 100 times the value of the 3 in the second number
Mathematics
1 answer:
krek1111 [17]3 years ago
6 0
70300 and the second is 73
You might be interested in
Find f(g(x)) and g(f(x)) for the following functions<br><br> f(x) = 2x<br><br> g(x) = x + 5
Helga [31]
F(x)=2x
G(x)=x+5
Now
F(g(x))=2(x+5)
=2x+10
G(f(x))=2x+5
4 0
3 years ago
Question
Serhud [2]

Answer:

The value of k is 11.

Step-by-step explanation:

m=(y2-y1)/(x2-x1)

2=(k-3)/(5-1)

2=(k-3)/4

2*4=k-3

8=k-3

k=8+3

k=11

6 0
3 years ago
which function rule is represented by the tablex 0 1 2 3y 0 -7 -14 -21a y= 7xb y= -7xc y= x-8d y= 7x-14
salantis [7]

The answer is y = -7x

Expalnation

Two points on the table are (0,0) and (1,-7)

Change in y = -7-0 = -7

Change in x = 1-0 = 1

Slope m of the function = -7/1= -7

Using y= mx + c

Picking point (0,0), x = 0, y = 0

y = mx + c becomes

0 = -7(0) + c

0 = 0 + c

c= 0

Hence, the equation is y = -7x + 0

which is y = -7x

Option b is the correct answer

8 0
1 year ago
Giving brainlyest to the correct answer!!
wolverine [178]

Answer:

5.4

Step-by-step explanation:

hope this helps

3 0
3 years ago
a spool of ribbon holds 6.75 meters. A craft buys 21 spools what is the total costs if the ribbon sells for $2 per meter?
Elis [28]
283.5 because 6.75 times 21 is 141.75 then u need to mulitply it by 2.

5 0
3 years ago
Other questions:
  • A tire shop had to fill 2 1 ⁄2 tires with air. It took a small air compressor 2 1 ⁄2 seconds to fill them up. How long would it
    12·1 answer
  • What happens when the radius of a cylinder is doubled
    12·1 answer
  • CAN SOMEONE PLEASE JUST ANSWER THIS ASAP FOR BRAINLIEST!!!
    13·1 answer
  • Determine whether the statement is always, sometimes, or never true. Explain your reasoning. - Sometimes. Not every rectangle is
    7·1 answer
  • Guessing the initial of a students middle name
    10·1 answer
  • A 3-gallon bottle of fabric softener costs $33.24. What is the price per quart?
    5·1 answer
  • 9 Calculator What is the median of the data set? 3, 10, 1, 6, 10, 3, 11, 14<br><br><br><br><br>​
    15·1 answer
  • Help please
    15·1 answer
  • Help.............???!!!
    15·1 answer
  • What is the length of the altitude of the equilateral triangle below?​
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!