<em>.... what is this train..... ❓❓</em>
Your Daily Sale Goal should be $611.61 to achieve the $18.65k monthly goal
Answer:
Rs.16
Step-by-step explanation:
Divide the cost of Rs.96 by 12 then multiply by 2
cost of 1 pencil = Rs.96 ÷ 12 = Rs.8
cost of 2 pencils = 2 × Rs.8 = Rs.16
Use the formula (
)^2
in order to create a new term to complete the square.
(x−5)2−25