1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
wel
3 years ago
10

HELP PLEASEEEEEEEEEE​

Mathematics
1 answer:
defon3 years ago
5 0

Answer:

x=8

Step-by-step explanation:

because x is a pronoun in the laws of math. Hope this helps! lol

You might be interested in
Amy bought 0.4 kilogram of tomatoes for $4.00. What is the cost in dollars per kilogram of tomatoes?
nasty-shy [4]

Answer:

$10 per kilogram

Step-by-step explanation:

To eliminate the decimals,multiply everything by 10

0.4.........4

4.00.........40

4 kilos = $40

1 kilo = $10 (40/4)

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
How can you write 182 as a sum of Hundreds,tens,and ones
navik [9.2K]
1 hundred, 8 tens, and 2 ones
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
sophia spent 6;247 rand on her trip. She exchanged the rand she had left for U.S dollars. The exchange rate was one rand to $0.1
AURORKA [14]
6,247/0.14=44,621.42
5 0
3 years ago
Can someone help me please
drek231 [11]

Answer:

the answer should be 17

7 0
3 years ago
What is 32.043 in expanded form
natima [27]
<span>30 + 2 + 0.04 + 0.003</span>
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Factor 3/4 out of 3/4z + 6
    14·2 answers
  • The answer for the simplest form
    8·1 answer
  • If you have 0.9 meter stick and cut it into 4 equal peices,how long will each stick be?
    11·1 answer
  • Kevin made a jewelry box with the dimensions shown width: 15 cm length: 10 cm depth: 5 cm. what is the volume of the jewelry box
    8·2 answers
  • Customer arrivals at a bank are random and independent; the probability of an arrival in any one-minute period is the same as th
    7·1 answer
  • Can someone please help !!!!
    5·1 answer
  • Cameron and some friends are going to the movies. At the theater, they sell a bag of popcorn for $5.50 and a drink for $3.75. Ho
    11·1 answer
  • what is the actual length of the living space if the length of the scale drawing is 16.8 centimeters ? ​
    10·1 answer
  • Fill in the Table Below for the Corresponding x - valuesxy-2024
    11·1 answer
  • A function is represented by the values in the table.
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!