1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Iteru [2.4K]
3 years ago
12

The​ stem-and-leaf plots compare the ages of 30 actors and actresses at the time they won an award.

Mathematics
1 answer:
mr Goodwill [35]3 years ago
7 0

Answer:bfhhfggnnghjgnnhhghjhjmjhkm

Step-by-step explanation:

You might be interested in
I need to know the answer
Nesterboy [21]

Answer in the attachment.

3 0
3 years ago
Angle I and N are complementary. If angle N has a meause of 48 degrees, find the measure of angle I
Afina-wow [57]

Answer:

42°

Step-by-step explanation:

Complementary angles are two angles that add up to 90°

1) 90-48 = 42

Hope this helps! :)

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Is Figure B a scale copy of Figure A?
Flauer [41]

Answer:

Yes

Step-by-step explanation:

Each side length of Figure A is 3 times the length of the corresponding length in Figure B, so the scale factor is 3

7 0
2 years ago
Answer question 10 and 11 completely please
Katarina [22]
QUESTION 10:

- The long edge of the paper is 11 inches long
- The frame is 4 long edges long
4 times 11 = 44 inches.
Now for the feet calculation!
- 1 foot = 12 inches
44 inches divided by 12 inches is 3 2/3 feet.

RESULT:
Cameron's poster frame is 44 inches long and 3 2/3 feet (OR 3.66666667 feet).

QUESTION 11:

- First, convert 3 yards into feet.
- 1 yard = 3 feet
- 3 yards = 9 feet
- 9 feet plus 2 feet = 11 feet.
- Converting feet into inches means multiplying the number of feet by 12 (since every foot has 12 inches)
-11 feet times 12 = 132 inches.

RESULT:
Use my explanation to determine that 3 yards and 2 feet = 132 inches.
8 0
3 years ago
5. At Costco a case of 12 boxes of macaroni
Marizza181 [45]

$1.50 for each box

Step-by-step explanation:

$18 divided by 12 boxes = $1.50 for each box

7 0
3 years ago
Other questions:
  • I need help with all of these plz some one help
    10·1 answer
  • Ravi purchased n notebooks. They were 5 dollars each. Write an equation to represent the total cost c that Ravi paid
    9·1 answer
  • PLZ ANSWER QUICKLY :)
    5·1 answer
  • A company makes a profit of $1.38 million. This is $2.54 million more than last year. Write and solve an equation to find the pr
    5·2 answers
  • a cone shaped container has a height of 9 inches and a diameter or 2in it is filled with a liquid that is worth $2 per cubic inc
    6·1 answer
  • PLEASE HELP ASAP!!!!!!!!!!!!!
    15·2 answers
  • Plz help if you do then GOD BLESS UR POOR SOAL
    5·2 answers
  • Please help I don’t understand
    9·1 answer
  • EXERCISE 9.4<br>Simplify, if possible:<br>1. 2 x 2​
    9·1 answer
  • Live wants to have his birthday party at the bowling alley with a few of his friends but he must be a less than $80 the bowling
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!