Answer:
No mistakes unless they want it written as 1/25
Answer:
D. 8 x 11 x 15
Step-by-step explanation:
lenght times width times height is how you find volume
Well you could factor it by dividing the entire equation by two...
x^2+8x-5=0
The unit rate is $1.25 per pound