Determine the slope of each line (-6,5), (-4,-3)
1 answer:
The slope for those points, as ONE (1) line is: y=-9/2<span>x.</span>
You might be interested in
Answer:
69+69
Step-by-step explanation:
Answer:
your answer is b and e your welcome
2.5x1.30=3.25
4x4.50=18
2x3.75=7.5
3.25+18+7.5=$28.75 total price
2.5+4+2=8.5lb. total weight
28.75/8.5= 3.38 dollars per pound.
Answer:
21
Step-by-step explanation:
I hope this helps!