Answer:
A 7-pack of frozen waffles costs $4.80.
Step-by-step explanation:
What is the unit price, rounded to the nearest cent?
The income statement illustrates that the net income will be $3530.
<h3>How to calculate the income statement?</h3>
The income statement will be:
<u>Revenue</u>
Consulting revenue 18350
<u>Expenses</u>
Miscellaneous expenses 720
Rent expense 4820
Salaries expense 8370
Telephone expenses 910
Total expenses 14820
Net income = 18350 - 14820 = 3530
Learn more about income statement on:
brainly.com/question/24498019
#SPJ1
Answer: B
Step-by-step explanation:
An equation is y=mx+b for regular equation stander form. C would automatically be eliminated that leaves you with A and B... a you don't have a y intercept so you would start at zero.
You have to pay an entrance fee plus any other souvenirs you would want. so the entrance fee would be the y intercept in "B"
Answer:
d
Step-by-step explanation: