Answer:
i think its -38
Step-by-step explanation:
7 oz bag:
110 ÷ 7 = 15.7143¢ per oz
9 oz bag:
146 ÷ 9 = 16.2222¢ per oz
So the answer is the 7 oz bag, hope this helps!
Answer:
BC = 11
Step-by-step explanation:
using the sine ratio in the right triangle and the exact value
sin45° =
, then
sin 45° =
=
=
=
( cross- multiply )
BC = 11
80% of (Cost) = $68
80% is also 0.8:
0.8 x Cost = $68
dividing each side by 0.8
Cost = 68 / 0.8 = 85 = $85
Answer:
<u>No solution it IS STUPID.</u>
Step-by-step explanation: