1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Leto [7]
3 years ago
15

This is easy but i need help so thx6-16

Mathematics
1 answer:
IRISSAK [1]3 years ago
8 0

Answer:

?

Step-by-step explanation:

How am I supposed to write it like $279=9 Tickets?

You might be interested in
Cam is a corrupt politician. Nobody votes for him except those he pays to do so. It costs Cam exactly \$100$100dollar sign, 100
Lady bird [3.3K]

Answer

Yes Cam's costs proportional to the number of votes cam receives.

Step-by-step explanation:

Let number of votes bought by Sam =x

Cost of each vote = $ 100

So, Cost of x votes = $ 100 x

Let cost of x votes =y

y=100x

8 0
3 years ago
Domain and range for exponential function y=3x
svetoff [14.1K]
Domain is 0 and Range is 3.
7 0
2 years ago
How to solve 22 – 3y > 7
nikklg [1K]

Answer:

y < 5

Step-by-step explanation:

22 – 3y > 7

=> 22 – 7 > 3y

=> 15 > 3y

=> y < 5

Therefore, y < 5 is the solution.

Hoped this helped.

3 0
2 years ago
Find the exact area of the shaded region
VikaD [51]
Don’t understand this kind of math
4 0
2 years ago
What are the measures of Angles a, b, and c? Show your work and explain your answers.
labwork [276]
∠a is 35° because of vertical angle congruence. ∠b is 55° because one angle is right, so the other two have to add up to 90°, and 90°-35°=55°. ∠c is 110° because it creates a straight angle (180°) with the 70° angle, and 180°-70°=110°.
7 0
2 years ago
Other questions:
  • A boat costs $15,750 and decreases in value by 5% per year how much will it be worth after 14 years?
    14·2 answers
  • A machine that makes softballs can produce 30 balls per hour. In a 5 day work week of 8 hours each day, how many softballs will
    11·1 answer
  • First equation x-y=8<br> second equation x+y=6
    11·1 answer
  • Answer this question
    15·1 answer
  • What is the volume of this cone? work shown plsss ❤️
    10·1 answer
  • Find the selling price of each item original plate price of gold fish at $7.65 discount 10%
    6·1 answer
  • Can some one help me please I do not under sand this math problem
    13·1 answer
  • Three friends go to a book fair. Allen spends $2.40. Maria spends 4 times as much as Allen. Akio spends $3.45 less than Maria. H
    7·1 answer
  • Mary need 3 pounds
    6·2 answers
  • A 3-yard roll of waxed paper costs $9.81. What is the price per foot?
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!